| Laatst aangepast: | |

De tweede editie van KEI-Start vond donderdag plaats in Amersfoort. Met bijna 5.000 eerstejaarsstudenten die dit jaar in de stad zijn gestart, is er een grote groep nieuwe studenten die kennismaakt met Amersfoort als studentenstad én met het lokale bedrijfsleven. Tijdens KEI-Start kwamen mbo- en hbo-studenten samen voor een gezamenlijke introductiedag.

Op de Oliemolenhof in De Nieuwe Stad ontdekten studenten wat Amersfoort te bieden heeft op het gebied van onderwijs, werk, cultuur, sport en vrije tijd. Ze konden kennismaken met regionale bedrijven en organisaties, genieten van optredens en muziek, deelnemen aan verschillende activiteiten, samen eten en de stad ontdekken tijdens een tour.

Een vliegende start in Amersfoort

KEI-Start is de gezamenlijke introductiedag voor alle eerstejaarsstudenten in Amersfoort. Mbo’ers en hbo’ers worden tijdens het evenement samen verwelkomd in hun nieuwe studiestad.

“Amersfoort is niet de typische studentenstad, maar toch studeren hier erg veel mensen omdat er een groot aanbod is van typen onderwijs. We willen iedere student een keistart geven: goed onderwijs, volop ontwikkelkansen en alle ruimte voor een fijne studietijd. Het is belangrijk dat studenten zich vanaf het begin thuis voelen in onze stad”, zegt Nadya Aboyaakoub-Akkouh, wethouder Onderwijs en Arbeidsmarkt.

Een goede eerste kennismaking helpt studenten om zich sneller thuis te voelen en een netwerk op te bouwen. Voor lokale organisaties biedt KEI-Start de mogelijkheid om vroeg in contact te komen met nieuw talent. Dat kan leiden tot stages, bijbanen, afstudeeropdrachten en toekomstige banen.

Onderwijs en werkveld vinden elkaar

De verbinding tussen studenten, onderwijs, gemeente en bedrijfsleven vormt de basis van KEI-Start.

“Het mooie van het beroepsonderwijs is dat studenten al vroeg in hun opleiding kennismaken met werkgevers en de praktijk”, zegt Marlies Verkuijlen, namens de samenwerkende onderwijsinstellingen.

Ook vanuit het bedrijfsleven is er veel enthousiasme over de introductiedag. “Als bedrijfsleven willen we niet wachten tot studenten gaan solliciteren om kennis met hen te maken”, zegt Jeffrey Lindeboom, namens de Vereniging Amersfoortse Bedrijven.

Willem Verhoef
vult aan: “Daarom zijn we als Vereniging Amersfoortse Bedrijven hier aanwezig. We willen studenten al tijdens hun studie kennis laten maken met de ondernemers en bedrijven in Amersfoort.”

Studenten hielpen mee met de organisatie

Bijzonder aan deze editie was de actieve bijdrage van studenten aan de organisatie. Sanne Vonck en Shanelle de Boer, beiden student Eventmanagement aan Hogeschool Utrecht, locatie Amersfoort, hielpen mee met de voorbereiding en uitvoering van KEI-Start.

“Wat KEI-Start bijzonder maakt, is dat studenten de stad op allerlei verschillende manieren kunnen ontdekken”, zegt Sanne Vonck.

Ook Shanelle de Boer kijkt positief terug op haar betrokkenheid: “We hopen dat studenten na deze dag weten wat er in Amersfoort te doen is en waar ze terechtkunnen als ze iets nodig hebben.”



Door studenten niet alleen als bezoekers, maar ook als organisatoren te betrekken, sluit KEI-Start goed aan bij de doelgroep. Zij weten als geen ander wat nodig is om nieuwe studenten zich welkom en betrokken te laten voelen. Dat maakt de introductiedag niet alleen praktisch sterker, maar ook geloofwaardiger.

KEI-Start is een initiatief van MBO Amersfoort, Hogeschool Utrecht Amersfoort, ROC Midden Nederland, Citymarketing Amersfoort en de gemeente Amersfoort. De introductiedag werd mede mogelijk gemaakt door Rabobank, de Vereniging Amersfoortse Bedrijven en De Nieuwe Stad.

Op weg naar een vaste traditie

Met de tweede editie is KEI-Start verder uitgegroeid tot een breed evenement voor nieuwe studenten van alle onderwijsniveaus. Daarmee groeit KEI-Start uit tot een nieuwe traditie in Amersfoort: een gezamenlijke start voor nieuwe studenten, waarin zij elkaar, de stad en het bedrijfsleven leren kennen.